اسفند ۲۵, ۱۳۹۵ آموزش آنلاین، آموزش خصوصی، آموزش در منزل،آموزش دین و زندگی ،استاد، استخدام استاد ،استخدام معلم علم،تدریس خصوصی ،تدریس خصوصی دین و زندگی ،جستجوی معلم ،دوره آموزشی ،روش مطالعه دین و زندگی ،روش یادگیری دین و زندگی ،دین و زندگی خصوصی ،دین و زندگی دبیرستان ،دین و زندگی راهنمایی ،دین و زندگی متوسطه اول ،دین و زندگی متوسطه دوم ، دین و زندگی کنکور ، معلم،معلم خصوصی ،چگونه دین و زندگی بخوانیم ، کلاس،کلاس خصوصی ،کلاس خصوصی دین و زندگی ،کلاسیران بزرگترین سایت کلاس خصوصی ،یادگیری دین و زندگی ،یافتن استاد ، روش مطالعه دین و زندگی کنکور، کنکور دین و زندگی

چگونه درس دین و زندگی را مطالعه کنیم؟(روش یادگیری دین و زندگی)

شرکت در کلاس دین و زندگی! روش یادگیری دین و زندگی ! جستجوی استاد مجرب دین و زندگی! دین و زندگی و عربی! همه ی اینها، ابهاماتی هستند که دانش آموزان و دوستان کنکوری با آن درگیر هستند. با ما باشید تا ساده ترین و کارآمدترین روش یادگیری درس دین و زندگی را تشریح کنیم.

روش یادگیری دین و زندگی کنکور و دبیرستان

فقط شش مرحله! بله فقط شش مرحله را بصورت اصولی دنبال کنید. بدون مقدمه، مرحله اول:

 1. محتوای اصلی و کلی درس: خط به خط یا بهتر بگم، مو به موی مطالب کتاب درسی من جمله تیترها، آیه ها و ترجمه آنها، پیام آیه ها را به دقت مطالعه کنید. یک ماژیک هایلایت در دست بگیرید و مطالب مهم هر درس را مشخص کنید. پس از مطالعه کتاب درسی، از یک کتاب کمک آموزشی کمک بگیرید و آن را همانند کتاب درسی کامل مطالعه کنید. دین و زندگی درس زیرکی است که در هر کتاب کمک آموزشی به جنبه های مختلف آن پرداخته میشود. در یک کلاس دین و زندگی، بایستی همه ی نکات آن آموزش داده شود. پس در انتخاب کلاس و معلم دین و زندگی خود دقت کنید.
 2. مفهوم مفهوم مفهوم! در سالهای اخیر دیده میشه که طراحان تمایل و علاقه ی زیادی به قدرت درک مطالب و تفسیر دانش آموزان دارند. شاید یک سوال دقیقا از متن کتاب استخراج نشود، اما بصورت ماهوی در درس هفته است.
  پس چکار کنیم؟ تک تک بندهای کتاب درسی را بخوانید. روی آن تامل کنید و آنچه را که از پاراگراف مربوطه دستگیرتان میشود، در حاشیه کتاب یادداشت کنید. سپس ارتباط بند مورد نظر با آیه ذیل آنرا مشخص کنید و حاشیه ی خود را با آیه مربوطه هایلایت کنید. شما بایستی بخاطر بسپارید که کدام آیه مربوط به کدام بند از درس است (از نظر محتوا و درک مطلب). همچنین سعی کنید که ارتباط پاراگراف های قبلی و بعدی را به ذهن بسپارید.

  روش مطالعه دین و زندگی کنکور و دبیرستان

 3. دفترچه جیبی کوچکی تهیه کنید و یافته های مرحله ی دوم را بصورت ارتباط پاراگراف، حاشیه نویسی محتوای پاراگراف و آیه موردنظر را در دفترچه یادداشت خود، بنویسید. (با قلم خودتان) این دفترچه در شب های امتحان و کنکور، در نقش گنج نامه ی شما عمل خواهد کرد.
 4. آیات آیات آیات! هر آیه چند بخش دارد:
  عبارت (متن) عربی آیه
  ترجمه دقیق آیه
  متن یا پاراگراف مرتبط با آیه در کتاب درسی

  مفهوم آیه
 5. شما بایستی این مطالب را در ذهن خود تثبیت کنید. یکی دوبار خواندن آنها فایده ای ندارد! حتما در یک برنامه مدون، آیات و دروس دین و زندگی را بخوانید و بخوانید و بخوانید تا بهتر از معلم دین و زندگی خود، بتوانید تدریس کنید.
 6. حالا سراغ تست بروید. تست دین و زندگی محدودیتی ندارد. تا می توانید در بازه های زمانی خود تست بزنید. فقط تست های کنکور سراسری!

کانال تلگرامی کلاسیران 👇👇 :

تلگرام کلاسیران

https://t.me/classIran

با کلاسیران همراه باشید . . .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *